Jak se k nám dostanete

Jelikož přestavba tratě postupuje ze Zbýšova a dosáhla asi poloviny délky, je nástupním místem do vlaků Regionální úzkorozchodné železnice vždy Zbýšov, areál bývalého dolu Jindřich II. (GPS 49°9'54.703"N, 16°21'6.043"E) Odtud vyjíždějí vlaky zatím do Babic u Rosic a zpět. Po ukončení přestavby bude trať pojížděna v celé trase až na nádraží ČD v Zastávce u Brna, kde bude návaznost a přestup na vlaky ČD. Do té doby ale doporučujeme přijet do Zbýšova.

Pokud jedete vlakem, je nutné vystoupit v Zastávce u Brna. Od každého vlaku jezdí autobusy IDS JMK, které mají stanoviště před nádražní budovou. Použijte linky 153 a 421, vystupte ve 2. zastávce - Zbýšov, Sička (jízdní doba cca 5 minut). Tato zastávka je cca 50 metrů před vchodem do muzea - nástupního místa do vlaku úzkorozchodné železnice, jejíž přejezd přes silnici uvidíte před sebou hned po vystoupení z autobusu. Zastávka autobusů opačného směru (pro ty, kteří přijíždí ze Zbýšova / Oslavan / Ivančic nebo odjíždí zpět do Zastávky u Brna) je situována na stejném místě.

Pokud jedete autem a použijete dálnici D1, pak je nejlepší sjet na Exitu 182 Kývalka, pak po silnici č. 23 přes Rosice do Zastávky u Brna, tam odbočit vlevo po silnici č. 395 přes Babice u Rosic (na začátku obce odbočit vpravo) směr Zbýšov,část Sička. Zde je pro automobilisty je k dispozici travnaté parkoviště přímo před bránou muzea s kapacitou cca 40 vozů. Další  tentokrát asfaltová plocha se stejnou kapacitou je vzdálena cca 100 metrů - jde o parkoviště před vrátnicí bývalého dolu JIndřich II.

Na kole k nám lze dojet po cyklotrase č. 5173. Jízdní kola jsou přepravována zdarma, je však třeba sdělit včas tento požadavek pokladníkovi / výpravčímu, neboť v osobních vlacích nejsou snadardně řazeny nákladní vozy. Vozy lze do vlaku přidat pouze ve stanici Zbýšov.

Kdo si chce udělat krátkou pěší vycházku, může k nám z nádraží v Zastávce u brna dojít pěšky (cca 2,9 km). Podél části bývalé vlečky vede lesní cesta.

Celý areál muzea - nádraží Regionální úzkorozchodné železnice je bezbariérový, vozidla však vzhledem ke své konstrukci nebo stáří pochopitelně ne. Lze však vždy domluvit např. uschování kočárku v uzavřeném objektu nebo asistenci při nakládání invalidního vozíku na vlak Regionální úzkorozchodné železnice.

Copyright © 2011 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS